Registratūros tel. 867184190
Darbo laikas I-V (9-18 val.)
info@neuroklinika.lt

Senasis Ukmergės kelias 50 A,
Raisteniškių vs., Avižienių sen.,
Vilniaus r.sav.
(Pagalba mažyliui klinikoje)

Mus rasite čia (Google Maps)

Kompiuterinės elektroencefalografijos tyrimas

Šio tyrimo metu yra registruojama elektroencefalograma moderniu kompiuteriniu elektroencefalografu (Grass Telefactor) su video monitoringu. Tai auksinis standartas epilepsijos ir miego sutrikimų diagnostikoje. Elektrodai dedami ant paciento galvos pagal standartinę tarptautinę 10-20 sistemą ir jais registruojamas žievės bioelektrinis aktyvumas bei tuo pačiu metu papildomai registruojama širdies veikla, akių judesiai, raumenų įtempimas. Tyrimas atliekamas esant medicininėms indikacijoms.

Pasiruošimas elektroencefalografijos (EEG) tyrimui

Jeigu gydytojas paskyrė Jums ar Jūsų vaikui pagal medicinines indikacijas atlikti kompiuterinę elektroencefalogramą, tai tyrimui reikia pasiruošti.

  1. Galvos oda ir plaukai turi būti švarūs (24 - 48 valandas prieš tyrimą plauti plaukus).
  2. 72 valandas prieš tyrimą negerti benzodiazepinų grupei priklausančių medikamentų (bromazepamo, klonazepamo, diazepamo, nitrazepamo ir kt.).
  3. 30 min.-1 valandą prieš tyrimą išgerti neurologo paskirtų medikamentų miego EEG užrašyti ar nemiegoti tiek, kiek nurodė gydytojas.
  4. Prieš miego elektroencefalogramą maži vaikai vėliau eina miegoti ir yra pažadinami anksčiau ketetą valandų nei įprastai ir pageidautina derinti tyrimo laiką su pietų miegu. Vyresni vaikai nei 10 metų gali nemiegoti ir visą naktį.
  5. Atėjus į kliniką prieš tyrimą išjungti mobiliojo ryšio telefoną.
Papildoma informacija registratūros telefonu.